Jesień w bibliotece

17.10.2018

 13 października w czytelni dzieci przedszkolne wykonywały ludziki i zwierzątka z kasztanów, żołędzi i jarzębiny. Następnie bawiły się w „Jesień” i poznały książeczki o jesieni w sadzie i w ogrodzie.


czytaj dalej...

Zajęcia edukacyjne w Zelkach

11.10.2018

    8 października odbyły się zajęcia edukacyjne w Oddziale Przedszkolnym i w klasach I-III Szkoły Podstawowej w Zelkach zorganizowane przez gminną bibliotekę. Przedszkolaki uczestniczyli w zajęciach pt. „ Witaminki w ogrodzie i w sadzie”, a dzieci szkolne w zajęciach z okazji 100 rocznicy Niepodległości „Kocham Polskę”.


czytaj dalej...

Zajęcia edukacyjne w czytelni dla dorosłych

04.10.2018

"... gra może tak wciągać, tak angażować uwagę, jak żadna inna metoda nauczania. Co więcej, wzrost zainteresowania i motywacji wywołany krótką grą może obudzić pozytywnie nastawienie do przedmiotu (i nauczyciela), utrzymujące się czasem nawet przez wiele tygodni."

                                                     Geoff Petty "Nowoczesne nauczanie"    

  Zajęcia edukacyjne  III kl. z I LO w Giżycku w czytelni dla dorosłych  z wykorzystaniem gier planszowych, których celem było popularyzowanie gier towarzyskich oraz samego grania jako sposobu na wspólne spędzanie czasu.


czytaj dalej...

Wrześniowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki

27.09.2018

    Powakacyjne, integracyjne spotkanie  członków Dyskusyjnego Klubu Książki z Giżycka i Miłek   odbyło się  19 września 2018 roku. Tym razem  o książkach, naszych zainteresowaniach czytelniczych i o działalności Klubów  rozmawialiśmy w malowniczym miejscu , w  gospodarstwie agroturystycznym w Przytułach.

Na następne spotkanie zapraszamy 19 października 2018r. Rozmawiać będziemy o książce Marie Benedict „Pani Einstein”.

                                                                                                                                      


czytaj dalej...

Spotkanie autorskie w bibliotece

27.09.2018

     26 września 2018 r. w Czytelni dla Dzieci odbyło się spotkanie autorskie z Renatą Piątkowską, w którym wzięli udział uczniowie klas piątych Szkoły Podstawowej nr 1 w Giżycku.

Autorka opowiadała historie bohaterów książki pt. „ Wszystkie moje mamy”. Uczniowie dowiedzieli się o Irenie Sendlerowej, która uratowała 2500 dzieci z getta.

Z pisarką przyjechała znana lektorka Elżbieta Malwina Kożurno, której głos wzbudzał podziw wśród słuchających.

To spotkanie – to ciekawa i przejmująca lekcja historii.


czytaj dalej...

„Jak korzystać ze słowników języka polskiego”

25.09.2018

      25 września w ramach zajęć lekcyjnych uczniowie klasy III c Gimnazjum ze Szkoły Podstawowej nr 1 wraz z polonistką Panią Jolantą Kiezik wzięli udział w lekcji bibliotecznej na temat „Jak korzystać ze słowników języka polskiego”. Zajęcia te połączone były z warsztatami praktycznego wykorzystania słowników. Celem głównym lekcji było doskonalenie umiejętności posługiwania się słownikami zgromadzonymi w księgozbiorze czytelni dla dorosłych MBP w Giżycku. Na zajęciach uczniowie poznali rodzaje, budowę i zasady korzystania ze słowników. Nauczyli się samodzielnie wyszukiwać informacje w odpowiednich słownikach, a także samodzielnie wybierać źródło informacji przydatne w pracy własnej. Na zakończenie młodzież zaprezentowała swoje wyniki poszukiwań w tradycyjnych źródłach informacji.


czytaj dalej...

Biblioteki powiatu giżyckiego:

Gminna Biblioteka Publiczna w Kruklankach
http://gbpkruklanki.blogspot.com/

Gminna Biblioteka Publiczna w Miłkach
katalog on-line

Biblioteka Publiczna w Rynie
http://www.biblioteka.ryn.pl/

Gminna Biblioteka Publiczna w Wilkasach
http://w.ugg.pl/pl/kultura/biblioteka

Gminna Biblioteka Publiczna w Wydminach
katalog on-line

Licznik odwiedzin: 225194

Darmowy dostęp do Internetu przez Wi-Fi Darmowy dostęp do Internetu przez Wi-Fi