69. spotkanie Młodzieżowego DKK (on-line)

17.12.2020

16 grudnia odbyło się spotkanie on-line w rozmowie grupowej na messengerze oraz na czacie wideo Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki w Giżycku.
 
  Rozmawialiśmy o książce "Homo deus. Krótka historia jutra" Yuval Noah Harari.

Główną myślą książki jest rozwój technologiczny, który to zmieni wszystko, co do tej pory jest nam dobrze znane. W XXI wieku ludzkość uporała się z trzema największymi plagami, tj. głodem, wojną i zarazą. Naukowcy opracowują coraz bardziej skuteczne terapie, klasyczne wojny nie są już opłacalne, a fale głodu nękające ludność mają zwykle podstawy polityczne. W związku z tym ludność stawia sobie w tym XXI wieku zupełnie inne cele, a mianowicie dąży do nieśmiertelności, szczęścia i boskości.

Klubowicze zadali pytanie - czy tak jest w rzeczywistości? Trwa pandemia, wojny, głód (Afganistan, Syria, kraje Ameryki Łacińskiej, Sudan).

Mimo to książkę  polecają choć przedstawione w niej tezy, czy raczej przewidywania autora dotyczące przyszłości naszego Świata są mocno kontrowersyjne.

 


czytaj dalej...

ZAPRASZAMY DO WYPOŻYCZALNI DLA DZIECI

08.12.2020

Wypożyczamy od wtorku do piątku w godz. 9.00 -17.00,
 
przerwy na dezynfekcje od wtorku do piątku w godz. 13.00-13.30 ;
 

sobota 8.00 -14.00, przerwa 11.00 - 11.30


czytaj dalej...

68. spotkanie Młodzieżowego DKK (on-line)

03.12.2020

30 listopada odbyło się spotkanie on-line w rozmowie grupowej na messengerze oraz na czacie wideo Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki w Giżycku.

Było to nasze drugie spotkanie w tej formie. Rozmawialiśmy o książce Beaty Pawlikowskiej „Jestem szczęśliwym singlem". Pokazuje ona ważne aspekty związane z relacjami.

Podstawową zasadą jest bycie swoim przyjacielem, zaopiekowanie się sobą i bycie w najlepszej relacji (związku) z samym sobą. Tylko kochając i szanując siebie możesz dać miłość i szacunek drugiej osobie. Ważne by nie uzależniać swojego szczęścia od drugiej osoby czy jej słów. Miłość jest akceptacją drugiego człowieka bez próby zmieniania go lub układania mu życia. Każdy może się zmienić tylko, gdy sam tego chce lub dojrzał do takiej decyzji.

Klubowicze polecają lekturę wszystkim w związkach, singli i osób które chcą poprawić relacje z drugą osobą.

Kolejne spotkanie - on-line planujemy w grudniu.


czytaj dalej...

Książka grudnia w IBUKU Librze

02.12.2020

„Likwidatorzy Czarnobyla” to pierwsza w Polsce i na świecie publikacja podejmująca temat buntu uczestników likwidacji skutków katastrofy w Czarnobylu. W grudniu ta wyjątkowa pozycja została książką miesiąca #IBUKLibra  
#KsiążkaMiesiąca #IBUKLibraPWN

Publikacja stanowi zapis relacji ustnych tzw. likwidatorów Czarnobyla i ich rodzin. Przedstawia dramatyczne doświadczenia żołnierzy z republik bałtyckich związane z działaniami podejmowanymi w rejonie katastrofy w latach 1986-1988. W książce znajdziecie nigdy wcześniej niepublikowane materiały archiwalne, prasowe oraz fotograficzne, w tym wykonane w czarnobylskiej zonie.
Książkę znajdziecie tutaj  https://bit.ly/3lnjOuR

Zapraszamy do korzystania bezpłatnie z wirtualnej czytelni IBUK Libra. Do korzystania z niej potrzebne jest hasło do zdalnego logowania. Kody dostępu PIN można otrzymać przez wiadomość na Facebooku.
 

 


czytaj dalej...

Biblioteki powiatu giżyckiego:

Gminna Biblioteka Publiczna w Kruklankach
http://gbpkruklanki.blogspot.com/

Gminna Biblioteka Publiczna w Miłkach
katalog on-line

Biblioteka Publiczna w Rynie
http://www.biblioteka.ryn.pl/

Gminna Biblioteka Publiczna w Wilkasach
http://w.ugg.pl/pl/kultura/biblioteka

Gminna Biblioteka Publiczna w Wydminach
katalog on-line

Licznik odwiedzin: 369738

Darmowy dostęp do Internetu przez Wi-Fi Darmowy dostęp do Internetu przez Wi-Fi